Відділення «Агрономія» та «Лісове господарство» - гордість та окраса навчального закладу. Перше – одне з найстаріших, з витоків якого розпочинав свою освітню діяльність навчальний заклад.
Лісівників коледж почав готувати не так давно, у 2005-му році здійснено перший набір студентів.
Формування професіоналізму та кращих людських чеснот дбайливого господаря, його відповідальності за неоціненний скарб – землю-годувальницю – головне завдання випускників відділу, які працюють агрономами, лісівниками, спеціалістами та керівниками підприємств і підрозділів виробництва та переробки продукції рослинництва, менеджерами торгових фірм, що обслуговують галузі рослинництва, у насіннєвих лабораторіях та науково-дослідних установах.
Педагогічні працівники, студентські громадські та самоврядні організації відділення роблять усе, щоб нинішні вступники стали повноправними членами нашої сім’ї, сформувалися як високопрофесійні фахівці та гідні громадяни держави.
Де б і на якій посаді не працювали наші випускники, вони продовжують славну історію нашого коледжу і свого відділу, глибоко патріотичну національно свідому і державницьку як за своїм духом, так за змістом. Віримо, що всі наші випускники займуть гідне місце у суспільстві і своїми досягненнями та добрими справами прославлятимуть свою Alma mater
Студенти Лісогосподарського відділу успішно закріплюють теоретичні знання на практиці.
Створено умови та навчальні об’єкти, на яких може бути здійснений надійний контроль і оцінювання отриманих студентами практичних навичок з лісової таксації. Після завершення всіх видів робіт, передбачених програмою, кожен студент складає звіт.
ПОСВЯТА
Студенти коледжу здобувають практичні навики в лабораторіі садівництва де ознайомлюються із сортами яблук іх врожайністю, строками збирання врожаю, технікою яка працює в саду.
Впродовж останніх десяти років фахівці компаній Lidea, SUMIAGRO, Elixir Ukraine традиційно проводить День Поля на базі Іллінецького аграрного фахового коледжу. В програмі заходу було проведено огляд демо ділянок кукурудзи, соняшника, сорго, сої де учасники семінару ще раз переконались у високій якості селекції сільськогосподарських культур.
За ініціативи директора коледжу Пиндуса Василя Васильовича, який особливу увагу приділяє практичній підготовці студентів було запроваджено співпрацю з провідними компаніями виробників засобів захисту рослин, добрив та насіннєвого матеріалу.
Головний агроном коледжу Погрібний Іван Валерійович, керівник центрального регіону Колісніченко Роман Валентинович, представник компанії Libea Мельничук Сергій, представник фірми Elixir Ukraine Свитко Сергій Михайлович поділились досвідом технології вирощування культур, системою захисту, особливостями застосування добрив та використання насіннєвого матеріалу сучасних сортів та гібридів.
На даному заході були присутні випускники нашого коледжу які є керівниками підприємств та співпрацюють з компанією Lidea.
- Демченко Олександр (випускник 2012 року) , головний агроном
ТОВ –Гарантінвестагро;
- Зеленський Володимир (випускник 2015 року) , менеджер зі збуту ТОВ «Агроресурс»;
- Коробко Руслан (випускник 2016 року) , агроном фірми ТАС-Агрозахід
м. Липовець;
- Мельничук Сергій (випускник 2004року), представник компанії Libea;
- Максимишин Олексій (випускник 2016року), ТОВ Агріколд;
- Хлещиборщ Олег (випускник 2008року), головний агроном СТОВ «Злагода» с. Павлівка.
«Садити і вирощувати ліс – не легка справа:
У дощ і вітер, в холод і в жару
У будні, а буває і на свята
Завжди в роботі на своїм посту!»
Студенти відділу «Лісове господарство» по завершенні вивчення дисциплін, згідно навчального плану, проходять виробничу переддипломну практику.
Практична підготовка студентів є складовою частиною навчального процесу і ставить за мету оволодіння студентами сучасними методами і формами організації праці, формування в них професійних умінь і навичок, які необхідні для прийняття рішень у реальних умовах, систематично їх оновлювати та творчо застосовувати в практичній діяльності.
Основним завданням проходження виробничої переддипломної практики є закріплення, систематизація, поглиблення теоретичних знань, набутих студентами в процесі навчання, удосконалення практичних умінь і навичок з робітничої професії та спеціальності, ознайомлення безпосередньо на підприємствах із новітньою технологією, набуття навичок організаторської роботи.
Під час проходження виробничої переддипломної практики студенти виконують роботи, передбачені програмою, дотримуються правил внутрішнього трудового розпорядку, правил з техніки безпеки, виробничої санітарії, ведуть щоденник, складають письмовий звіт про практику.
Згідно з положенням про практику контроль за виконанням програми і надання практичної та методичної допомоги студентам здійснюють керівники практики.
Підсумком виробничої переддипломної практики є залік і захист щоденника-звіту перед комісією.
Традиційно, кожної осені у лісгоспі проводять облік і оцінку якості всіх лісових культур, які не переведені в покриту лісом площу. Студенти лісового господарства групи Л-41 згідно тематичного плану навчальної практики «Лісові культури і лісомеліорація» виїхали у Іллінецьке лісництво на лісокультурні об’єкти для огляду і проведення інвентаризації.
Одягнувшись потепліше, з гарним настроєм, ми відправилися у лісництво. Побачене радувало око. Гарно вишикувалися у рядочки саджанці дуба звичайного, горіха чорного. Ділянки на яких ми побували, чисті, тому що вчасно зроблений догляд.
Перед тим як приступити до роботи, була розповідь про принцип проведення інвентаризації. Насамперед, однорічні лісові культури перевіряються на відповідність проектам лісових культур, тобто: схема посадки за породами, відстань між рядками, розміщення сіянців в ряду. Крім того перевіряється приживлюваність і проводиться якісна оцінка одно, -дво та трирічних лісових культур. Лісові культури чотирирічного і старшого віку також проходять атестацію за класами якості.
Студенти на практиці закріпили ще одну із тем дисципліни «Лісові культури і лісомеліорація» залишається побажати, щоб плідна робота лісівників давала хороші результати: лісові культури щоб гарно зростали, саджанці давали великий приріст, а погодні умови цьому тільки сприяли.
Ми посадимо липи і клени
Буде місто усе зелене.
Ми посадимо в полі тополі,
Хай вони зростають поволі
Ми обсадимо школу бузками
Прикрасимо клумбу квітками
Хай ростуть дерева і квіти,
Хай будуть здоровими діти!
Під час Всеукраїнської акції «Посади своє дерево» викладачі та студенти коледжу висадили дерева та кущі на території навчальних закладу.
Метою акції є формування екологічної культури у студентів коледжу та місцевого населення, поширення знань про стан, значення та захист зелених насаджень. У посадці дерев є щось глибоко символічне. Це сприяння розвитку та підтримка нового життя. Під керівництвом досвідчених викладачів з великим ентузіазмом студенти висадили молоді деревця липи для формування алеї. Посадка дерев відбувалась у декілька етапів: розмітка місця, викопування садивних ям, підготовка саджанців, посадка дерев.
Під керівництвом досвідчених викладачів з великим ентузіазмом студенти висадили молоді деревця липи для формування алеї. Посадка дерев відбувалась у декілька етапів: розмітка місця, викопування садивних ям, підготовка саджанців, посадка дерев.
На території дендросаду коледжу було проведено огляд санітарного стану дерев та чагарників на наявність ураження шкідниками та хворобами. Розглянули план заходів по частковому доповненні рослин дендросаду.
Пам'ятайте, що посадити дерево – це символ росту, розквіту та плодів. І тільки наше добро збереже чарівний світ природи, а, отже, і життя на Землі! Творіть добро скрізь і завжди!
Під час навчальної практики з дисципліни «Лісова таксація» проводяться закладання пробних площ на рубці догляду освітлення на базі Іллінецького лісництва. Метою теми навчання є визначення об’єму вирубуваної деревини на ділянці на основі складання акту пробних площ.
Проводяться навчання студентів по відведенню номерного переліку дерев виділу в санітарну рубку.
Навчальні практики дають можливість студентам правильно працювати з таксаційними інструментами . Одним з інструментів є мірна вилка, за допомогою якої визначають середній діаметр сортиментів і використання КПК, для внесення даних лісопродукції в базу лісгоспу.
Для закріплення теоретичних знань із робітничої професії «Лісоруб» студенти детально вивчають будову бензопил та усунення несправностей методом повної діагностики на практиці.
Викладачі коледжу приймають активну участь у проведенні Дня поля фірмою Євраліз. Також мають можливість ознайомлюватись із новими високопродуктивними гібридами, технологією вирощування, впливу екстремальних погодних умов на ріст і розвиток таких культур: кукурудза, соняшник, сорго, соя.
Відбулася зустріч студентів спеціальності «Агрономія» із представниками компанії Unifer Колієвським Максимом та Новаком Юрієм . Тема зустрічі : «Інновації в живленні і захисті рослин». Студентів ознайомлено із покращенням якості робочих розчинів препаратами Wuxcal. В лабораторії рослинництва Іллінецького державного аграрного коледжу використовуються препарати фірми Unifer, які сприяють покращенню засвоєння мікроелементів у рослинах.