Сайт оновлюється. Просимо вибачення за тимчасову відсутність частини матеріалів

Нові можливості розвитку плодоовочевої галузі на землях Іллінецького аграрного фахового коледжу

09.02.2023

Нові можливості розвитку плодоовочевої галузі на землях

Іллінецького аграрного фахового коледжу

У пошуках нових шляхів розвитку галузі в Україні, в умовах, що склалися, нещодавно за участі Вінницької військової адміністрації й обласної ради у рамках двосторонньої програми співробітництва Німеччини та України відбулась значна подія – зустріч із представниками Федеративної Республіки Німеччини. Зустріч передбачає розширення на Вінницьку область проєкту «Німецько-український агрополітичний діалог», який впроваджується в окремих областях України ще із 2006 року. Відбувалося це за підтримки Федерального міністерства продовольства і сільського господарства ФРН та Міністерства аграрної політики та продовольства України. Таким чином, нещодавно фахівці із Німеччини відвідали Вінниччину з робочим візитом у рамках роботи проєкту щодо німецько-українського фахового діалогу зі сталого розвитку сектору плодоовочівництва.

Для втілення задумів нового проєкту коледж має все необхідне : доглянуті земельні угіддя площею 918,3 гектара, зокрема, 824,9 гектара ріллі; з любов’ю виплеканий на 49 гектарах сад із 14 відомими у світі сортами, 4 гектари із яких займають сливи популярних сортів, та, що найголовніше у цій справі – прагнення діяти та розвиватися, щоб не тільки відповідати вимогам часу, а й бути на крок попереду.

Нова ж ідея щодо розвитку галузі садівництва й овочівництва виробничої лабораторії Іллінецького коледжу давно на часі й наразі уже підкріплена позитивними результатами моніторингу діяльності лабораторії на рівні міністерств і відомств, зокрема : вагомою позитивною інформацією за наслідками роботи коледжу у цій сфері; створенням робочої групи фахівців із німецької сторони; зустрічами науковців, керівників відділів галузі, участю у них керівників наукових і громадських організацій та провідних виробників плодоовочевої продукції області; обговоренням цього питання та прийняття певних рішень.

Підсумовуючи сказане, якщо розглядати у масштабах країни – реалізація проєкту відкриває можливості для ефективного німецько-українського співробітництва, представників аграрної науки, освіти та бізнесу Вінниччини, отримання сучасного досвіду та упровадження прогресивних інноваційних технологій у розвиток плодоовочівництва. Адже забезпеченням виконання програми проєкту займуться солідні оперативні партнери : ТОВ «ГФА Консалтинг Груп ГмбХ» (Німеччина), Вінницька обласна військова адміністрація, Іллінецький аграрний фаховий коледж та ДУ «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» за керівництва знайомого зі справою плодоовочевої галузі Олега Осаулюка. Наразі здійснюється реєстрація цього нового проєкту в Україні, готується до відкриття офіс та напрацьовуються плани його діяльності. А для коледжу – це підтримка зі сторони об’єднаної громади, нові робочі місця, сплата податків, ефективне зберігання вирощеної продукції, її перероблення та гарантований ринок для реалізації. У найближчих планах навчального закладу – відкриття додаткових аудиторій для практичного навчання на виробництві та виконання відповідних навчальних програм. Вірогідно, тісний взаємозв’язок втілення проєкту у питанні підготовки сучасного фахівця забезпечить взаємодія виконання планів програми із практичним навчанням студентів, їх якісної підготовки для сучасного роботодавця. Новий проєкт може мати довгострокову перспективу не тільки для коледжу, але й для всієї країни, оскільки стимулюватиме та підтримуватиме виробників плодоовочевої сфери із використанням сучасного досвіду та прогресивних інноваційних технологій у плодоовочевій галузі.

Поділитися: