Вперше серед коледжів Вінниччини відбулося засідання Наглядової ради!
21 грудня 2022 року у Іллінецькому аграрному фаховому коледжі вперше відбулося звітне засідання Наглядової ради спільно з зборами трудового колективу в очному форматі в читальній залі закладу за участю міського голови Іллінецької територіальної громади Ящука Володимира Миколайовича.
Наглядова рада створена наказом Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації 20 травня 2022 року №260 у складі п’яти осіб.
До складу Наглядової ради увійшли знані в Україні та області представники науки та державних установ:
- Ставнійчук Марина Іванівна, голова комітету з питань верховенства права Національної асоціації адвокатів України, віце-президент Світового Конгресу українських юристів, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України;
-Буняк Володимир Володимирович, директор Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації,
-Камінський Віктор Францевич, академік-секретар відділення землеробства, меліорації і механізації національної академії аграрних наук України, Директор ННЦ «Інститут землеробства національної академії аграрних наук України, доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений працівник сільського господарства України»;
-Клапоущак Андрій Юрійович, заступник начальника відділу вищої, професійної та фахової перед вищої освіти та науки управління освіти та науки Департаменту гуманітарної політики обласної державної адміністрації;
-Ліцький Василь Олексійович, директор Стрижавського дитячого будинку-інтернату, кандидат сільськогосподарських наук.
Це було перше засідання, на якому заслухали щорічний звіт директора Василя Васильовича Пиндуса про результати діяльності коледжу та виконання контрактних зобов’язань; підсумки набору, результати вступної кампанії під час воєнного стану та пріоритетні напрями профорієнтаційної роботи; розвиток матеріальної бази коледжу; визначення стратегічних напрямків розвитку, особливості роботи працівників лабораторій рослинництва, садівництва та тваринництва, цінову політику, забезпеченість тваринництва кормами та результати виробництва с.г. продукції в умовах воєнного стану, підготовку навчального закладу до роботи в зимовий період.
Пиндус В.В. назвав головні завдання директора, виходячи з умов контракту. Значний акцент поставлено на умовах життя закладу освіти після 24 лютого 2022 року, а саме: на безпечному навчанні, евакуації студентів на початку війни із місць проходження практики з інших областей, прийомі і розміщенні переселенців в гуртожитках коледжу, забезпеченні злагодженої роботи всіх ланок діяльності закладу, формуванні планів життєдіяльності коледжу шляхом прийняття рішень адміністративної і педагогічних рад та загальних зборів трудового колективу, волонтерській діяльності.
Члени наглядової ради особливо відзначили завдання коледжу для забезпеченості привабливості закладу для абітурієнтів, створення умов для самофінансування коледжу шляхом збільшення позабюджетних надходжень від господарської діяльності, аналіз потреб виробництва та необхідності покращення умов проживання студентів і працівників коледжу, участь в міжнародних проєктах, наукову складову в роботі.
Заступник з навчальної роботи Горбань Світлана Дмитрівна відзначила, що новий 2022-2023 навчальний рік розпочато відповідно до рішення педагогічної ради коледжу, Акту прийому готовності коледжу до нового 2022-2023 навчального року на виконання Наказу Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669 «Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», листів Міністерства освіти і науки України від 27.06.22 року № 1/7035-22 «Про підготовку до початку та особливості організації освітнього процесу в 2022/23 навчальному році», від 11.07.2022 №1/7707-22 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах адаптивного карантину», від 26.07.2022 № 1/8462-22 «Про оптимізацію виконання заходів з підготовки закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах воєнного стану», враховуючи інформацію Міністерства освіти і науки України щодо особливостей організації нового 2022/23 навчального року та рекомендації першочергових кроків із підготовки до нього (опубліковано 06 липня 2022 року). Навчання в коледжі здійснюється за змішаною системою, згідно Графіка навчального процесу, з використанням загальноколеджанського безкоштовного вебсервісу Google Classroom. З метою гарантування безпечних умов навчання та праці усіх учасників освітнього процесу Іллінецького коледжу, в навчальному закладі проведені необхідні підготовчі роботи стосовно забезпечення технічної готовності споруд цивільного захисту, призначених для укриття.
Заступник проінформувала про контингент студентів, динаміку прийому та випуску студентів в 2022 році, студентську стипендію, дуальну освіту, практичну підготовку, діяльність навчально-практичного центру, органічну освіту, методичну роботу, підвищення кваліфікації та участь у семінарах викладачів, спортивні досягнення студентів. Було презентовано посібник «Основи органічного рослинництва», укладачами якого є викладачі і який представлений в електронному та друкованому виданнях, що видано за фінансової та експертної підтримки Проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства».
Заступник директора з виховної роботи Прокопова Оксана Михайлівна в своїй доповіді зупинилася на питаннях виховання студентів в коледжі за 2022 рік, про корективи, які внесла війна в освітній процес. Найважливішим напрямом виховної роботи педагогічний колектив коледжу вбачав у психологічній та емоційній підтримці студентів, насамперед дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, студентам, батьки яких перебувають в збройних силах України та внутрішньо переміщеним. Одне з найважливіших завдань для кураторів та викладачів є навчання студентів правилам безпеки, дій під час повітряних тривог та у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, домедичної підготовки. Оксаною Михайлівною наголошено на те, що всі виховні заходи проводилися в коледжі через призму національно-практичної спрямованості, студенти спільно із працівниками коледжу активно долучилися до волонтерської діяльності.
Навчально-виробнича лабораторія з виробництва продукції рослинництва є базою для проходження практичної підготовки студентів. Тому головний агроном Погрібний Іван Валерійович окреслив основні напрямки сільськогосподарського виробництва: виробництво зернових та технічних культур, кормових культур (вирощування, заготівля - сіна, сінажу, силосної маси), посівного матеріалу зернових та ділянки гібридизації технічних культур, плодово-ягідних насаджень (помологічний асортимент, технологія утримання саду, обрізка плодового насадження, система зрошення) та науково–дослідна діяльність. Іваном Валерійовичем проаналізовано структуру посівних площ, основні економічні та технологічні показники вирощування зернових і технічних, кормових культур і плодово-ягідних насаджень.
Лабораторія садівництва повністю відповідає технології інтенсивного виробництва, тому провідним акцентом доповіді головного агронома було те, що навчально-виробнича лабораторія садівництва дає можливість студентам набути практичних навичок та безпосередньо ознайомитись з широким асортиментом районованих та перспективних сортів різних строків достигання – 18 сортів яблуні, 3 сорта сливи, різновидом конструкцій насадження – традиційне, з індивідуальними опорами, шпалерно– карликове, застосуванням різних способів формування крони дерева в залежності від виду підщеп, освоєння основних агротехнічних прийомів під час догляду за насадженнями та організація збору врожаю.
Головним механіком Степанюком Анатолієм Васильовичем проінформовано про склад машинно-тракторного парку, який використовується для навчальної практики студентів і для виробництва с.г. продукції, придбання техніки і її потребу на перспективу.
Матящук Світлана Іванівна, майстер виробничого навчання окреслила перспективи щодо відкриття курсів водіння транспортними засобами, відзвітувала про здійснену роботу.
Єргалієв Арман Амангельдієвич, головний зоотехнік лабораторії тваринництва ознайомив колектив з аналізом діяльності в галузі тваринництва, намітив перспективи розширення.
Головний бухгалтер Остапенко Ірина Миколаївна ознайомила колектив з надходженням коштів загального та спеціального фондів в 2022 році та його динамікою з 2014 року, наголосила на динаміці повернення коштів в державу у вигляді сплати податків з 2020 року по сьогодні.
Головний економіст коледжу Чорнолуцька Наталія Миколаївна продемонструвала економічний аналіз діяльності виробничих лабораторій коледжу в розрізі вирощування культур та виробництва продукції тваринництва.
В.В. Буняк, член Нагядової ради наголосив на тому, що коледж не скоротив жодного працівника, перевиконано регіональне замовлення по вступу в 2022 році. Коледж має знатне ім’я на яке іде вступник. Нові проєкти, які розвиває коледж – це нові поштовхи до розвитку.
Ставнійчук М.І., голова Наглядової ради, зауважила, що з перших днів війни увесь колектив Коледжу разом з місцевою владою провели величезну, навіть неймовірну роботу щодо приймання внутрішньо переміщених осіб, щодо надання відчутної допомоги ЗСУ. Зараз не час довго і детально обговорювати, але переконана, після Перемоги ця сторінка у діяльності колективу коледжу займе гідне місце. Багато випускників Коледжу воюють у лавах ЗСУ. Сьогодні коледж не лише навчально-освітній заклад, він і центр інновацій у сфері освіти і аграрних технологій, веде низку спільних проектів з закордонними навчальними і науковими закладами. Це культурний центр Іллінеччини, Поділля.
В.Ф.Камінський, член Наглядової ради відмітив те, що сьогоднішній день вимагає не таких спеціалістів, в яких буде потребувати завтра. А саме, завтра ви не зможете вести інтенсивне рослинництво, тому через призму органічного виробництва, ви маєте можливість підняти свій рівень, свою престижність.
Підсумовуючи виступи всіх доповідачів, члени Наглядової ради визнали діяльність коледжу та умови контракту директора в 2022 році виконаними та ухвалили звіт директора і головних спеціалістів.