Сайт оновлюється. Просимо вибачення за тимчасову відсутність частини матеріалів

ТАЄМНИЧИЙ СВІТ ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ

18.02.2022

Таємничій світ ляльки-мотанки завітав до студентів.




Сучасну молодь важко здивувати, адже потік інформації такий різноманітний і доступний кожному, та й спілкування в соціальних мережах є пріоритетним для наших студентів.


7


Як куратор групи МБ-21 Іллінецького державного аграрного коледжу намагалась згрупувати студентів для спільних справ, які допомагають і у навчанні, і у вихованні студентів. Для мене надзвичайно важливо розкрити для студентів світ талановитих людей, творчих особистостей, гідних для наслідування. Долею випадку мені пощастило познайомитися з Надією Петрівною Бондар, талановитою людиною, закоханою в народну творчість. На одну із виховних годин ми запросили народну майстриню, вона вирішила розкрити студентам таємничій дивосвіт ляльки-мотанки. Можна подумати, що студенти уже вийшли із віку, коли цікавляться ляльками, але те, що почули і побачили мої вихованці, виявилось для них справжнім відкриттям.


1


Саме Надія Петрівна, привітна, щира, усміхнена у зі смаком підібраному українському вбранні, одразу зачарувала студентів. Її розповідь про шлях ляльки-мотанки в історії нашого народу змусила юнаків та дівчат замислитися над силою ляльки у наш час.


2


Надія Петрівна зуміла так зацікавити студентів, що вони великою відповідальністю розпочали виготовлення власної ляльки-мотанки.


4


5


Найбільше їх вразило те, що її не можна зшивати, зав`язувати вузлики, щоб не “зав`язати долю”! Адже кожен із присутніх усвідомлював, що буде робити оберіг, який захистить від зла, буде уособлювати могутні життєдайні природні сили, і з чим більшою вірою мотається лялька, тим вірогідніше збудуться твої мрії і задумки. Як дивно було бачити моїх непосидючих студентів зосередженими, адже їхні думки матеріалізовувалися в маленькій ляльці, з допомогою Надії Петрівни руки дівчат та хлопців мотали ляльки все впевненіше і впевненіше, а особливо старанними, на диво, були хлопці. А як всі дбайливо добирали одяг із принесених тканин, адже спідниця символізувала єднання із землею, сорочка – часовий простір, головний убір показував зв`язок із небом. Неймовірна атмосфера панувала у звичайній аудиторії, свою ляльку творили і майстриня, і студенти, і запрошені гості.


Ось і завершена робота.


Які вони різні, наші ляльки-мотанки, але всі зроблені з любов`ю та великою вірою у її захисну силу. Ці ляльки залишаться в наших родинах, аби не переривався зв`язок поколінь. Зі словами щирої подяки звернулась до Надії Петрівни Близнюк Ольга, велику майстерність продемонстрували Герасимчук Олександр, Стойко Юрій, Посвистак Іван, Посвістак Володимир, Павлова Руслана, Комлєва Діана, Драч Надія, Щур Євгенія, Ульянова Людмила.


3


Який же сильний наш народ своїми традиціями, ми зміцнилися у своїй вірі, що майбутнє країни творити нам.


Куратор групи МБ-21 Оксана Сидорук








Поділитися: