23 серпня 2018 року на території лабораторії з виробництва та переробки продукції рослинництва Іллінецького державного аграрного коледжу відбувся великий польовий захід – День поля, організатором якого стали ТОВ «Євраліс Семенс Україна» та його партнери. Посилання на телепрограму "Земля Подільська" https://youtu.be/zf7mJPJz_9o
Українська компанія ТОВ «Євраліс Семенс Україна», яка є представником французької Кооперативної Групи EURALIS SEMENCES, щорічно закладає широку мережу демонстраційних та технологічних випробувань своєї продукції по всій території України, а відділ наукових розробок і досліджень тестує новостворені гібриди та досліджує їх адаптивність до нашого клімату.
Такі демонстраційні поля, на договірних засадах, розміщені і на земельних ділянках, що перебувають у постійному користуванні коледжу та використовуються для навчально-практичної підготовки студентів.
Головним завданням нашого закладу освіти є якісна підготовка спеціалістів для аграрної та агропромислової галузей економіки.
Іллінецький ДАК готує практикорієнтованих спеціалістів середньої ланки (молодших спеціалістів), що володіють, як теоретичними знаннями, так і практичними навичками. Згідно навчальних планів, на практичну підготовку відводиться до 40 відсотків загального часу. Цінність спеціаліста – випускника коледжу полягає в тому, що під час проходження практики він має можливість досконало вивчити всі необхідні для застосування в майбутній роботі елементи галузі. Наприклад, спеціаліст - агроном на практичних заняттях вивчає весь цикл сільськогосподарського виробництва від посіву до збирання урожаю: складає плани сівозмін, ознайомлюється з підготовкою ґрунту до посіву, строками посіву сільськогосподарських культур, нормами висіву, сортами тощо; досконало вивчає технологію догляду за посівами, методи боротьби зі шкідниками, хворобами, бур’янами, а також економічний ефект від виробництва тої чи іншої культури.
Також, важливим завданням нашого закладу є пропаганда передового досвіду міжнародних і вітчизняних лідерів аграрної науки та бізнесу.
З цією метою, працівники коледжу, на площі 780 га лабораторії з виробництва та переробки продукції рослинництва, вирощують сільськогосподарські культури, застосовуючи новітні технології виробництва. Маємо ділянки гібридизації насіння кукурудзи від раннього до середньо-пізнього ФАО, насіння соняшника, насіння сої, сорго, площі під вирощування елітного насіння озимих та ярих зернових культур.
Крім того, з метою створення умов для вивчення нашими студентами гібридних сортів і агротехнологій завтрашнього дня, упродовж 7-ми років виділяємо площі під дослідно-демонстраційні поля ТОВ «Євраліс Семенс Україна», що є науково-дослідницькою базою для вертикально-інтегрованого виробничого циклу: польове виробництво насіння, його доробка і кондиціонування на заводі Євраліс на Черкащині, операційний маркетинг та комерціалізація в межах України. На таких демоділянках, спеціалісти, викладачі та студенти коледжу, у тісній співпраці зі співробітниками ТОВ «Євраліс Семенс Україна» та його партнерами, мають можливість продемонструвати свої напрацювання перед фермерами, керівниками, агрономами та інженерами багатьох агроформувань, запрошених до участі у таких великих польових заходах. Серед них є і випускники Іллінецького державного аграрного коледжу.
Головним же для нас є те, що наші студенти можуть вивчати, приймати посильну участь у вирощуванні та збиранні урожаю, і тим самим - здобути практичні знання, котрі допоможуть у майбутньому їм реалізуватись у вибраній професії.
Цьогоріч, це вже другий великий семінар аграріїв на території лабораторії з виробництва та переробки продукції рослинництва Іллінецького державного аграрного коледжу.
23 червня 2018 року відбулась міжнародна науково-практична конференція з органічного землеробства.
На 30 серпня 2018 компанією ТОВ «Байєр», заплановано практичний семінар на території лабораторії з виробництва та переробки продукції садівництва Іллінецького державного аграрного коледжу, де агрономи та фермери матимуть змогу ознайомитись з технологіями вирощування сільськогосподарських культур із застосуванням сучасних засобів захисту рослин та поділитися досвідом зі своїми колегами з різних куточків України.
Як бачимо, уся інноваційна діяльність керівництва, працівників та викладачів Іллінецького коледжу спрямована на головне – на якісну підготовку конкурентоспроможного спеціаліста для аграрної та агропромислової галузей економіки.
Педагогічний колектив розуміє, що оцінка його діяльності – це відгуки потенційних роботодавців про наших випускників, це пропозиції щодо вакантних місць саме для випускників коледжу. Так, щорічно спеціалістів, що закінчили навчання в ІДАК, запрошують на роботу інститути Академії аграрних наук. А для тих, хто вирішив продовжити навчання далі, це успішний вступ та навчання в університетах України.
Директор ІДАК, Пиндус В.В.